Wiadomości

stat

Gdynia: świeżo wyremontowana ulica jest nieprzejezdna. Kierowcy łamią prawo

Parkowanie na chodniku, na przystankach autobusowych i za znakami zakazu - tak wygląda ul. Prusa zobacz na mapie Gdyni po remoncie chodnika i jezdni. - Nie da się przejechać, więc może zalegalizować parkowanie po jednej stronie i zrobić ją jednokierunkową? - proponuje Krzysztof Sampławski, prezes zarządu Hotelu Nadmorskiego położonego na końcu drogi.Czy ul. Prusa powinna być jednokierunkowa?

tak

65%

nie

35%
Ul. Prusa została wyremontowana w maju tego roku. Zmieniono nawierzchnię jezdni, wyremontowano także chodniki. Na początku ulicy można parkować po jej lewej stronie, mniej więcej w jej połowie pojawia się jednak zakaz. Po prawej parkowanie jest zabronione na całej długości.

Nie trzeba być bacznym obserwatorem gdyńskiej rzeczywistości, by szybko zauważyć, że kierowcy niewiele sobie robią z zakazów. Efekt?

- Zaparkowane (prawidłowo i nieprawidłowo) pojazdy powodują, że ulica jest nieprzejezdna i zakorkowana w obie strony. W sezonie, gdy jest dobra pogoda, jest to sytuacja nagminna. Kierowcy autobusów i ciężarówek nie są w stanie przejechać tą ulicą - mówi Krzysztof Sampławski, prezes zarządu Hotelu Nadmorski, położonego na końcu ul. Prusa.
Propozycja zmiany organizacji ruchu i przekształcenie ul. Prusa w jednokierunkową.
Propozycja zmiany organizacji ruchu i przekształcenie ul. Prusa w jednokierunkową. graf. Trojmiasto.pl
Od razu proponuje też rozwiązanie, które mogłoby być remedium na dzisiejsze problemy. Wystarczy, by ul. Prusa została jednokierunkową z wjazdem od al. Piłsudskiego. W takim przypadku można by było parkować po jednej z jej stron, byłoby też bezpieczniej dla wyjeżdżających z parkingu na końcu al. Piłsudskiego zobacz na mapie Gdyni. Powrót z Polanki Redłowskiej możliwy byłby ul. Ejsmonda zobacz na mapie GdyniPola zobacz na mapie Gdyni.

- Wydaje się to jedyne sensowne działanie godzące ruch i parkowanie pojazdów, ruch pieszych i rowerzystów. Ale póki co, nie ma takiej konstatacji wśród decydentów - podkreśla Krzysztof Sampławski.
Co na to urzędnicy? Propozycję zmiany ul. Prusa w jednokierunkową od razu odrzucają. Jaki więc mają pomysł na to, by problemy się skończyły?

- Jeszcze przed wakacjami, na chodniku, gdzie nie można parkować, postawimy gazony z kwiatami - mówi Agata Grzegorczyk, rzecznik gdyńskiego magistratu.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (267)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ceny paliw
  • brak ceny brak ceny
  • stacja ekspresowa stacja ekspresowa
  • brak paliwa w ofercie brak paliwa w ofercie
  • stacja hipermarketowa stacja hipermarketowa