Wiadomości

Gdzie tankować, by nie płacić za dużo?

Tankowanie staje się coraz mniej przyjemne. Przez rosnące ceny paliw.
Tankowanie staje się coraz mniej przyjemne. Przez rosnące ceny paliw. fot. Wojtek Jakubowski/KFP

W których częściach Trójmiasta paliwo jest tańsze, a w których droższe? Są miejsca, gdzie na jednym tankowaniu możesz zaoszczędzić ok. 20 zł.Najniższe ceny paliw są na stacjach w Gdyni w okolicach Portu oraz tuż przy centrum handlowym Auchan w Gdańsku.
Najniższe ceny paliw są na stacjach w Gdyni w okolicach Portu oraz tuż przy centrum handlowym Auchan w Gdańsku. graf. trojmiasto.pl
Paliwo drożeje. Mimo to niewielu kierowców myśli o przesiadce do komunikacji miejskiej. Zamiast tego chwytają się różnych sposobów, by oszczędzić na paliwie. Między innymi szukając tańszych stacji benzynowych.

Na podstawie cen paliw na trójmiejskich stacjach benzynowych, uzupełnianych przez naszych czytelników, sporządziliśmy mapę stref, w których możemy spodziewać się najniższych cen. Korzystając z naszych wskazówek, podczas tankowania auta do pełna, możesz zaoszczędzić ok. 20 zł. To wystarczy np. na kupno biletu do kina.

Analiza cen paliw w Trójmieście wskazuje, że w wielu obszarach naszej aglomeracji stacje utrzymują identyczne ceny. Nie ma w tym nic złego. - Jeżeli w jednej części miasta kilku dystrybutorów sprzedaje paliwo w podobnej cenie, nie jest to zmowa cenowa. Pracownicy jednej stacji monitorują ceny paliw na drugiej, i na odwrót. W razie potrzeby dokonują korekty. To zdrowa konkurencja - mówi Szymon Araszkiewicz, analityk rynku paliw z e-petrol.

Z naszego rankingu wynika, że najtańszą stacją paliw w Trójmieście jest stacja przy centrum handlowym Auchan, przy ul. Szczęśliwej. Niska cena budzi wśród części zmotoryzowanych obawy, co do jakości paliwa.

Właściciel stacji uspokaja. - Paliwo sprzedawane z dystrybutorów pochodzi z gdańskiej rafinerii grupy Lotos. Niska cena wynika z braku dodatkowych kosztów, związanych choćby z utrzymaniem dużej liczby pracowników - wyjaśnia Dorota Patejko, rzecznik Auchan Polska.

Kierowcy darzą zaufaniem przede wszystkim stacje dużych koncernów. - Niesłusznie. Paliwo dobrej jakości jest też u innych, mniejszych dystrybutorów. I tak 80 proc. paliw pochodzi bezpośrednio z polskich rafinerii. Pozostałą część stanowią pośrednicy, którzy prowadzą obrót polskim paliwem. Występują też importerzy głównie oleju napędowego, ale ci posiadają wąską grupę odbiorców - uspokaja Szymon Araszkiewicz.

Średnia cena benzyny bezołowiowej 95 na trójmiejskich stacjach wyniosła w ostatnim tygodniu ok. 4,70 zł za litr. Przeciętna cena litra oleju napędowego zbliżyła się do kwoty 4,40 zł.

Sprawdź aktualne ceny paliw w Trójmieście.

Pomóż nam uzupłeniać ceny i wygraj cenne nagordy.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (311)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Ceny paliw  • brak ceny brak ceny
  • stacja ekspresowa stacja ekspresowa
  • brak paliwa w ofercie brak paliwa w ofercie
  • stacja hipermarketowa stacja hipermarketowa