Wiadomości

stat

Rusza przebudowa ul. Świętokrzyskiej. Co dalej z Niepołomicką?

Ulica Świętokrzyska jeszcze będzie przejezdna w obu kierunkach, ale zmiany będą na sąsiednich drogach.
Ulica Świętokrzyska jeszcze będzie przejezdna w obu kierunkach, ale zmiany będą na sąsiednich drogach. fot. Łukasz Unterschuetz/Trojmiasto.pl

W środę rano rozpocznie się przebudowa ul. Świętokrzyskiej w Gdańsku. Na początek zmiany dotkną jedynie ul. Bergiela i fragment ul. Wieżyckiej, które staną się jednokierunkowe. Przy okazji tego remontu pytamy, kiedy zakończą się roboty na ul. Niepołomickiej.Czy lato to dobry moment na prace drogowe?

tak, jest wtedy mniejszy ruch

37%

tak, ale gdy prace prowadzone są w nocy

33%

nie, ale remonty trzeba kiedyś robić

22%

nie, lepsze są weekendy poza okresem letnim

8%
  • zakończona

  • łącznie głosów: 996
Zmiany w organizacji ruchu zostaną wprowadzone 5 lipca ok. godz. 7 rano. Na czas robót ul. Bergiela stanie się jednokierunkowa w stronę ul. Świętokrzyskiej. Natomiast wjazd do Zakoniczyna będzie odbywał się ul. Wieżycką, która również będzie jednokierunkowa. Zmiana będzie obowiązywała przez okres co najmniej jednego miesiąca.

W tym czasie ul. Świętokrzyska będzie jeszcze przejezdna w obu kierunkach. Dopiero w drugim etapie zaplanowano wprowadzenie tam ruchu wahadłowego, ale o czasie jego obowiązywania wykonawca będzie dopiero informował.

Inwestycja obejmuje dwa niezależne odcinki. Pierwszy fragment jezdni przeznaczonej do remontu zaczyna się na wysokości ul. Wieżyckiej zobacz na mapie Gdańska, a kończy w rejonie ul. Bergiela zobacz na mapie Gdańska. To odcinek o długości ok. 290 m. W ramach remontu naprawiona zostanie nie tylko nawierzchnia jezdni, ale też chodniki. Ponadto pojawią się wyspy kanalizujące ruch, co oznacza, że jezdnia zostanie przebudowana w wybranych miejscach. Przedsięwzięcie przewiduje też naprawę zjazdów do posesji.

Drugi fragment - około 100 metrów - zostanie naprawiony w rejonie ulicy Guderskiego zobacz na mapie Gdańska. Będzie on polegał głównie na wymianie nawierzchni jezdni i chodników.Utrudnienia na ul. Bergiela i ul. Wieżyckiej w ramach remontu ul. Świętokrzyskiej.
Utrudnienia na ul. Bergiela i ul. Wieżyckiej w ramach remontu ul. Świętokrzyskiej. graf. Trojmiasto.pl

Na czas robót linie autobusowe będą funkcjonować według następujących zasad:

295
- w kierunku Zakoniczyna objazd przez ul. Wieżycką;
- zawieszone zostanie funkcjonowanie przystanku /1932/ "Porębskiego";
- w kierunku przeciwnym trasa bez zmian.

N1
- dla kursów wykonywanych zajazdem do Zakoniczyna objazd przez ul. Wieżycką (tak jak dla 295);
- zawieszone zostaje funkcjonowanie przystanku /1932/ "Porębskiego" w zamian obowiązywać będzie dla wszystkich kursów przystanek /1933/ "Porębskiego".Co dalej w sprawie ul. Niepołomickiej?

Przeciąga się remont znajdującej się nieopodal ul. Niepołomickiej. Jak informowaliśmy miała ona być przejezdna w obu kierunkach pod koniec czerwca. Tymczasem maszyny budowlane wciąż zajmują fragment drogi między ul. Kampinoską a ul. Srebrną.

Jak dowiedzieliśmy się od urzędników z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska i Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni, podczas prac przy przebudowie wodociągu pojawiły się sieci, których wcześniej nie było na planach. Trzeba było je przebudować. To wydłużyło termin prowadzenia prac ziemnych. Na razie nie wiadomo kiedy dokładnie zostanie wznowiony ruch dwukierunkowy, ale prace są na ukończeniu.

Inwestor - deweloper LC Corp - zgodnie z umową z miastem ma ułożyć w miejscu prowadzonych prac tymczasową nawierzchnię z płyt betonowych. Tymczasem miasto prowadzi przetarg na wykonanie docelowej nawierzchni bitumicznej. Ma ona zostać położona wraz z przebudową splotu ul. Niepołomickiej i ul. Srebrnej do 30 listopada.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (143)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Ceny paliw  • brak ceny brak ceny
  • stacja ekspresowa stacja ekspresowa
  • brak paliwa w ofercie brak paliwa w ofercie
  • stacja hipermarketowa stacja hipermarketowa