Wiadomości

stat

We wtorek rusza przebudowa al. Grunwaldzkiej

Wyznaczony do remontu fragment al. Grunwaldzkiej.
Wyznaczony do remontu fragment al. Grunwaldzkiej. fot. Łukasz Unterschuetz/Trojmiasto.pl

Kierowcy jeżdżący główną arterią z Wrzeszcza do Oliwy powinni przygotować się na utrudnienia. Od wtorku al. Grunwaldzką - odcinek do Oliwy - zajmą drogowcy, którzy wymienią nawierzchnię.Czy obawiasz się korków w trakcie prac na al. Grunwaldzkiej?

nie, nie będzie tak źle

13%

nie, ale korki będą z pewnością duże

20%

tak, mimo wakacji będzie tam zator

67%
  • zakończona

  • łącznie głosów: 2199
Rusza przebudowa al. Grunwaldzkiej zobacz na mapie Gdańska w stronę Sopotu na odcinku od ul. Braci Lewoniewskich zobacz na mapie Gdańska do ul. Abrahama zobacz na mapie Gdańska (ok. 830 m) wraz z wymianą nawierzchni na przyległych do jezdni miejscach postojowych oraz zjazdach.

W ramach prac przewidziano sfrezowanie obecnej, wysłużonej nawierzchni, wymianę krawężników na nowe, kamienne, wzmocnienie nawierzchni siatką stalową, regulację studzienek, wykonanie nowych zatok autobusowych, zabruków, a także zabezpieczenie sieci energetycznych i teletechnicznych. Prace mają też objąć tereny zielone.

4 lipca zostanie wprowadzony I etap tymczasowej organizacji ruchu. W ciągu dnia zmiana polegała będzie na wyłączeniu jednego, skrajnego pasa jezdni w celu prowadzenia robót z zachowaniem wszystkich dojazdów i ruchu pieszego. Na noc natomiast zamykane będą dwa pasy skrajne, a ruch odbywać będzie się jednym - środkowym - pasem.

Zakres prowadzonych prac na al. Grunwaldzkiej w Gdańsku.
Zakres prowadzonych prac na al. Grunwaldzkiej w Gdańsku. graf. Trojmiasto.pl
Etap I przewidziany jest na okres od 4 do 27 lipca. Na ostatni weekend lipca przewidywana jest realizacja drugiego etapu prac. Wtedy przewiduje się zamknięcie całej jezdni w kierunku Gdyni i poprowadzenie ruchu w kierunku Gdyni jednym pasem jezdni biegnącej w kierunku Gdańska. Tym samym jezdnia w kierunku Gdańska zostanie zawężona do dwóch pasów ruchu.

Planowany termin zakończenia robót to 15 sierpnia.

Warto przypomnieć, że w roku 2016 wykonana została poprawa nawierzchni jezdni al. Grunwaldzkiej na odcinku od ul. Klonowej do ul. Kościuszki i od ul. Kościuszki do ul. Braci Lewoniewskich (jezdnie w kierunku Sopotu).

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (124)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Ceny paliw  • brak ceny brak ceny
  • stacja ekspresowa stacja ekspresowa
  • brak paliwa w ofercie brak paliwa w ofercie
  • stacja hipermarketowa stacja hipermarketowa