Wiadomości

stat

Wróci przejście do SKM-ki przy Zaspie


Od kilku dni piesi idący od al. Grunwaldzkiej zobacz na mapie Gdańska do przystanku SKM na Zaspie zobacz na mapie Gdańska muszą chodzić drogą dłuższą o ok. 300 m. Skrót zamknął inwestor przebudowy pobliskiej galerii meblowej. Firma uspokaja: przejście udrożnione zostanie w ciągu kilku dni.Czy mieszkańcy powinni być wcześniej informowani o utrudnieniach związanych z inwestycją?

tak, z pewnością wiele osób uniknęłoby niepotrzebnych nerwów

75%

sami mogli się tego domyślić widząc, że trwają prace

9%

nie, to teren inwestora, może na nim robić, co chce

16%
  • zakończona

  • łącznie głosów: 763
Na początku tygodnia mieszkańcy, którzy chodzą na przystanek SKM Gdańsk Zaspa od strony Strzyży, zostali zaskoczeni ogrodzeniem, które odcięło im najkrótszą drogę prowadzącą na peron SKM.

- Kiedy przechodziłem obok ogrodzenia, zapytałem jednego z pracowników, czy posiadają pozwolenie na zamknięcie przejścia. Pan pilnujący budowy poinformował mnie, że to jest teren prywatny i mogą sobie z nim robić, co chcą. Nie chciałbym chodzić dłuższą trasą - obok nowego Żaka - opowiada Marcin Dąbrowski, czytelnik.
O sprawę zapytaliśmy inwestora, który zamknął teren z uwagi na prace prowadzone przy wymianie nawierzchni. Tuż obok przebudowuje budynki, które będą w przyszłości stanowić galerię meblową pn. City Meble. Funkcjonowanie obiektu opisaliśmy w osobnym artykule.

- Musieliśmy zamknąć przejście z uwagi na bezpieczeństwo mieszkańców. W ciągu dnia może i da się tam przejść, ale po zmroku spacer jest już bardzo groźny - mówi Marek Bogacki z firmy City Pro, która jest inwestorem prac na dojściu do przystanku SKM.
Jest jednak szansa na szybkie ponowne otwarcie przejścia.

- Jeśli pogoda dopisze, to zrobimy to w ok. 48 godzin. Prosimy więc mieszkańców o cierpliwość. Przy okazji prac przebudowujemy także oświetlenie. Na chodniku prowadzącym w kierunku przystanku będzie jaśniej - mówi Bogacki.
W ramach trwających prac przy al. Grunwaldzkiej 211 powstanie galeria City Meble o powierzchni ponad 20 tys. m kw., co sprawi, że we wnętrzach powstanie miejsce dla łącznie ok. 100 lokali.

Pod jednym dachem znajdą się znane salony meblowe (m.in. Kler, Noveelle, JOOP, Moma Studio, Space for All), oferujące podłogi, armatury, grzejniki, oświetlenie i dodatki.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (54)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Ceny paliw  • brak ceny brak ceny
  • stacja ekspresowa stacja ekspresowa
  • brak paliwa w ofercie brak paliwa w ofercie
  • stacja hipermarketowa stacja hipermarketowa