Wiadomości

stat

Zderzenie tramwajów przy pętli na Łostowicach

Zobacz skutki zderzenia tramwajów

Tuż po godz. 16, na pętli tramwajowej przy al. Havla zobacz na mapie Gdańska na Łostowicach doszło do zderzenia dwóch składów. W wyniku zdarzenia, jedna z osób podróżujących tramwajem doznała urazu głowy. Pasażerowie muszą liczyć się ze znacznymi opóźnieniami na liniach nr 2, 4 i 6.Aktualizacja, godz 17:20 Jak informuje dyspozytor Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku, ruch tramwajowy na odcinku Chełm Witosa - Łostowice Świętokrzyska został przywrócony. Mimo tego, wciąż występują opóźnienia na liniach nr 2, 4, 6 i 7.


Jak wynika z relacji naszych czytelników, tuż przed wjazdem na pętlę, tramwaj linii 2 uderzył w tył stojącego tramwaju linii 6. Oba składy to bydgoskie PESY Swing. Na chwilę obecną nie wiadomo, co było bezpośrednią przyczyną zdarzenia. Na miejscu są już odpowiednie służby, które badają wszystkie jego okoliczności.

- W wypadku ucierpiał jeden z pasażerów, który doznał urazu głowy. Karetka pogotowia odwiozła go do jednego z gdańskich szpitali - informuje podkom. Aleksandra Siewert, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
W związku z wypadkiem, pasażerowie muszą liczyć się ze znacznymi opóźnieniami na liniach nr 2, 4 i 6. Na al. Havla błyskawicznie utworzyła się zator złożony z kilku kolejnych składów. Na chwilę obecna nie wiadomo, czy Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku zdecyduje się na użycie zastępczej komunikacji autobusowej.

Zobacz film nagrany tuż po zderzeniu

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (95)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Ceny paliw  • brak ceny brak ceny
  • stacja ekspresowa stacja ekspresowa
  • brak paliwa w ofercie brak paliwa w ofercie
  • stacja hipermarketowa stacja hipermarketowa